شرکت کتزولت از همان ابتدا با استفاده از دانش فنی بالا و بکارگیری نیروی متخصص انسانی و مجرب ، هم چنین استفاده از برترین و بروزترین ماشین آلات ساخت و تولید پروفیل های upvc ، توانست دراین صنعت جایگاهی ویژه کسب نماید. محصولات این شرکت دارای بالاترین استانداردهای جهانی همگام با تکنولوژی روز دنیا با برند کتزولت تحت لیسانس آلمان می باشد ؛ همچنین تجهیزات و ماشین آلات مورد استفاده در خط تولید از آخرین و بروزترین تکنولوژی این صنعت بهره می برد و به صورت تمام اتوماتیک می باشد .

این شرکت توجه ویژه ای را در تهیه مواد اولیه و فرمولاسیون مناسب به کار بسته است . اين مواد پس از تخليه در انبار مجدداً مورد آزمايش قرار گرفته و سپس در بخش ميكسينگ،توسط ماشين آلات تمام اتوماتيك براي توليد پروفيل تركيب مي شوند.
بعد از تایید فرمولاسیون مواد اولیه ، انتقال و ترکیب مواد بدون دخالت نیروی انسانی در دستگاه های میکسینگ پیشرفته صورت می پذیرد.

قدم بعدی در تولید پروفیل های upvc فرآیند اکستروژن و شکل دهی است. این فرآیند شامل نرم کردن پودر ترکيب شده ، شکل دهي اين پلاستيک به وسيله غالب هاي مخصوص ، خنک کردن شکل نهايي توسط قالب هاي کاليبره شده و حمام هاي آب سرد و ميز هاي کاليبراسيون است .
بر این اساس کتزولت با به کارگیری دانش بهترين توليدكننده تجهيزات توليد اين محصول و همچنين برخورداري از بهترين اكسترودرهاي موجود، در جهت كاهش فاكتورهاي متغير ماشين آلات و دستيابي به بهترين كيفيت بر اساس استانداردهاي اروپايي تلاش مي‌کند.