چگونه اثرات منفی آلودگی صوتی را در خانه هایمان کاهش دهیم

 

با وجود این واقعیت که زندگی ما در حال حاضر بسیار راحت تر از گذشته شده است  ، اما نمیتوان همراه شدن زندگی با مدرنیته را نادیده گرفت .برای مثال آلودگی صوتی ، مخصوصا در کلان شهر ها به طور فزاینده ای به مسئله ای تهاجمی و آزار دهنده تبدیل شده است .

عبور وسایل نقلیه ، پرواز هواپیما ، سر و صدای همسایه ها و …

آلودگی صوتی در بسیاری از اشکال آزار دهنده به وجود آمده و تبدیل به یک واقعیت آزاردهنده در زندگی روزمره ما شده است.

در میان تمام سر و صدا ها ، خانه های ما تنها مکان هایی هستند که ما می توانیم امیدوار باشیم که آرامش وسکوت را  پیدا کنیم. اما اگر خانه شما توسط آلودگی صوتی نیز مورد حمله قرار گرفته باشد، چه کاری انجام می دهید؟

در اینجا چند نکته وجود دارد :

  1. ورودی اصلی

قطعا یک راه حل مناسب برای مقابله در برابر سر و صداهای بیرون و مشکل آلودگی صوتی درب ورودی است. برای از بین بردن آلودگی صوتی درب اصلی خانه  شما جایی است که از آن باید شروع کنید.

اگر با گفتگوهایی که در راهروی ساختمانی که در آن زندگی می کنید ناراحت شده اید، این بدان معنی است که در درب ورودی شما، شکاف های هوایی زیادی وجود دارد. پر کردن این شکاف ها تا حد زیادی این مشکل را بر طرف می سازد وبه آرم شدم محیط خانه شما کمک می کند .

۲٫برخی از پرده ها

اگر چه پرده ها به طور خاص برای جلوگیری از سر و صدا نیستند اما اضافه کردن برخی از پرده ها به درب و پنجره در خانه ،  یک لایه دیگر را برای کاهش صدا ایجاد می کنند . همچنین می توانید پرده های عایق صوتی را در بازار پیدا کنید تا به برخی از اثرات مثبت پنجره ها ، در خانه خود کمک کنید.

  1. کاهش نویز بازتابنده

در مورد سر و صدا باید بدانید که امواج صوتی از سطوح، از جمله دیوارها، سقف ها و کف  بازتاب می شوند . به این ترتیب، برای سرکوب صحیح سر و صدا و عدم ایجاد اختلال در خانه خود، شما باید این سر و صدا های بازتابی را بررسی کنید. برای رسیدن به این هدف، می توانید از پوشش این سطوح با چیزهای نرم، مانند فرش برای کف ، ملافه برای سقف و تشک نساجی لاستیک برای دیوارها شروع کنید.

  1. نصب پنجره و درب های مدرن

پنجره  و درب ها به طور کلی ضعیف ترین نقاط در هر خانه هستند که مسئولیت سر و صدای داخل را دارند. بر خلاف درب و پنجره های سنتی ، وسایل مدرن ، مانند پنجره های  UPVC، به گونه ای طراحی شده اند تا صداهای خارج از خانه را حذف کنند. برای اطمینان از این موضوع ، پنجره ها و درهای مدرن دارای ویژگی هایی مانند سیستم های قفل چند نقطه ای، حفره های چند جداره ، مهر و موم سیلیکون ، جوشکاری فیوژن و شیشه های چند لایه و غیره است.

در نهایت، برای رفع مشکل آلودگی صوتی، باید با تمرکز بر مسائل کوچکتر و به ظاهر ناچیز سر و صدا خانه خود را با ابتکار عمل موفق تر کاهش دهید.

اکنون که تمام نکات و ترفندها را در اختیار دارید، امیدواریم که در خانه خود یک محل آرام داشته باشید.